Drzwi Otwarte 21 i 22 marca juz za nami :)

Utworzono: poniedziałek, 03, marzec 2014

W dniach 21- 22 marca 2014r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla naszych gości. Wszystkich witał zaprzyjaźniony z nami Kot Prewencjusz. Odwiedziło nas 174 uczniów szkół gimnazjalnych.

Zwiedzający mogli zapoznać się z historią szkoły, obejrzeć dokumenty, zdjęcia i filmy z  obchodów Jubileuszu 60-lecia. Uczniowie przygotowali wystawę poświęconą historii policji, prezentacje dotyczące klas policyjno-prawnych i klasy wojskowej. Swoją obecnością wspierali nas przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Wojskowej Komendy  Uzupełnień, SPAT, Związku Strzeleckiego "Strzelec",  13 Kompanii Rozpoznawczo-Szturmowej ZPS.

To były dwa dni pełne emocji i wrażeń! Każdy mógł znaleźć coś pasjonującego!

W pracowni biologicznej odbywały się warsztaty i ćwiczenia przygotowane przez naszego ucznia Mateusza Urbaniaka (stypendystę Urzędu Marszałkowskiego w zakresie nauk przyrodniczych), który przybliżał zagadnienia z neuropsychiatrii.  Równolegle promowano kampanię "Drugie Życie" i problematykę przeszczepów.

W pracowni edukacji wojskowej wszyscy chętni ćwiczyli celność i kształtowali swe umiejętności strzeleckie. Obok odbywały się zajęcia promujące działalność Koła Wolontariatu i zajęcia poświęcone nowej maturze z języka angielskiego.

Na I piętrze dużą popularnością cieszyły się warsztaty prowadzone przez SPAT. W sali 114 nasi uczniowie-członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" przygotowali pokaz składania i rozkładania broni. Zainteresowani ćwiczyli te umiejętności pod ich nadzorem. Równolegle, zajęcia udzielania pierwszej pomocy, prowadzili Bartek Bień i Sebastian  Bogdański-nasi absolwenci. Chętni mogli zagrać w multimedialne gry strażackie lub w ping ponga.

Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy samoobrony przygotowane przez naszych uczniów. Zwiedzający mogli poznać nowoczesną bazę szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, obserwować zajęcia szkoleniowe na kompleksie sportowym "Orlik". Dla odwiedzających uczniowie  przygotowali słodki poczęstunek.

Z Drzwi Otwartych skorzystali również nasi absolwenci, którzy wspominali lata spędzone w szkole.

Do zobaczenia za rok:)