• Szkoła ludzi z pasją...

Nabór do klas pierwsych 2018/2019

Utworzono: poniedziałek, 16, kwiecień 2018

Zainteresowanych zapraszamy do nowych klas pierwszych w roku 2018/2019.

Proponujemy klasy ogólne z programem policyjno-prawnym (1A i 1B) oraz wojskowym (1E).

Klasy policyjno-prawne proponujemy dla uczniów, którzy interesują się sprawami społecznymi i obywatelskimi, są aktywni, nastawieni na własny rozwój i rozwój kompetencji społecznych. Wskazane kierunki studiów: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminalistyka, socjologia, resocjalizacja, dziennikarstwo, prawo, pedagogika, nauki społeczne itp.

Realizujemy program opracowany przez Komendę Główną Policji w Warszawie przy współpracy z Komendą Miejską Policji, Komendą Wojewódzką Policji, Zakładem Karnym Nr 2, Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939, UŁ Wydział Prawa, itp. Dla uczniów zainteresowanych studiami medycznymi lub ratowniczymi proponujemy zajęcia pod patronatem Uniwersytetu medycznego w Łodzi

Ukończenie klasy policyjno-prawnej daje 4 dodatkowe punkty w rekrutacji do policji.

Klasę wojskową proponujemy dla uczniów, którzy interesują się sprawami wojskowości i bezpieczeństwa narodowego, są patriotami, nastawionymi na własny rozwój i rozwój kompetencji społecznych. Wskazane kierunki studiów: bezpieczeństwo narodowe, socjologia, ratownictwo medyczne, dziennikarstwo, nauki społeczne itp.

Realizujemy programy autorskie w ramach przedmiotu przysposobienie wojskowe. Obecnie klasa IIe realizuje projekt pilotażowy MON dla uczniów cerytfikowanych klas wojskowych, w ramach którego uczniowie uczestniczą w zajęciach szkoleniowych w jednostce wojskowej.

Współpracujemy z MON, Jednostką Wojskową w Leźnicy Wielkiej, Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, Związkiem Polskich Spadochroniarzy itp.

Ukończenie klasy wojskowej dodatkowe punkty w rekrutacji do wojsk obrony terytorialnej i szkół wojskowych.

Klasę wojskową proponujemy dla uczniów, którzy interesują się sprawami społecznymi i obywatelskimi, są aktywni, nastawieni na własny rozwój i rozwój kompetencji społecznych. Wskazane kierunki studiów: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminalistyka, socjologia, resocjalizacja, dziennikarstwo, prawo, pedagogika, nauki społeczne itp.

Proponowane rozszerzenia

 

Klasa 1A

policyjno-prawna

Klasa 1B

policyjno-prawna

Klasa 1E

wojskowa

Rozszerzenie 1

(obowiązkowe)

Biologia

Geografia

Historia

Rozszerzenie 2

(obowiązkowe)

J. angielski

WOS

J. angielski

Rozszerzenie 3

(do wyboru przez ucznia)

Matematyka

J. polski

Geografia

Wos

Matematyka

J. polski

Biologia

Matematyka

J. polski

Geografia

Biologia

Wos

Odsłony: 1915

Adres:

XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Jędrzeja Śniadeckiego
ul. Perla 11
94-203 Łódź
tel./fax: 42 633 93 23

E-mail:

sekretariat@liceum18lodz.pl

Kontakt do IOD: kontakt@secretum.eu

Biuletyn Informacji Publicznej :