Wycieczka patriotyczna szlakiem AK i Policji Państwowej

Utworzono: środa, 27, luty 2019

Wycieczka patriotyczna „Szlakiem AK i Policji Państwowej” odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2018r. i obejmowała trasę Łódź -Wąchock-Mnichów – Święta Katarzyna –Wykus   -Czarnocin -Szaniec-Łódź.

W trakcie wyjazdu młodzież wraz z opiekunami odwiedziła Panteon Polskiego Państwa Podziemnego i oddała cześć Komendantowi Piwnika „PONUREMU” w Wąchocku.  Uczniowie zwiedzili Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Mnichowie, odwiedzili miejsce zgrupowań partyzanckich Wykus, wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Januszowi Jagrzym-Maleszewskiemu w Czarnocinie i odwiedzili Szaniec Hubala.

Wycieczka przybliżyła młodzieży historię Polski z okresu II wojny światowej i wyraźnie wzmocniła uczucia patriotyczne .

Wycieczkę dofinansowano ze środków Wydziału Edukacji UMŁ w ramach zadania Promocja Oświaty.
Kwotę dofinansowania 500,00 zł przeznaczono na transport uczniów.