Szanowni Państwo!

W związku z ochroną danych osobowych uczniów XVIII LO im. J.Śniadeckiego w Łodzi i ich rodziców informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych, odpowiedzialnym za ich przetwarzanie i ochronę, jest dyrektor uczniów XVIII LO im. J. Śniadeckiego w Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. F. Perla 11.

2. Dane osobowe Państwa i Waszych dzieci tj. imiona i nazwiska, adres zamieszkania, data, miejsce urodzenia ucznia oraz PESEL będą przetwarzane w związku ze świadczeniem usług edukacyjnych w zakresie - kształcenia, wychowania i opieki uczniów.

3. Dane osobowe Państwa i Waszych dzieci zostaną udostępnione tylko i wyłącznie uprawnionym do ich przetwarzania podmiotom:

• zastępcy dyrektora w zakresie wykonywanych obowiązków,

• wychowawcom i nauczycielom w zakresie wykonywanych obowiązków,

• sekretarzowi szkoły, głównej księgowej i kierownikowi gospodarczemu w zakresie wykonywanych obowiązków,

• organowi prowadzącemu szkołę i organowi sprawującemu nad nią nadzór pedagogiczny, a także innym organom państwowym, np. MEN, NIK w czasie prowadzonych przez nich kontroli,

• firmie ubezpieczającej ucznia, w związku z ubieganiem się o uzyskanie odszkodowania, oraz ubezpieczenia wycieczki,

• ZUS-owi w związku z ubieganiem się rodziców o przyznanie świadczeń ich dzieciom,

• poradni psychologiczno-pedagogicznej w związku z potrzebą udzielenia uczniowi pomocy psychologicznej, nauczania indywidualnego, indywidualnego toku nauki itp.,

• Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w związku z koniecznością przygotowania i przeprowadzenia egzaminów maturalnych,

• policji lub straży miejskiej w czasie prowadzonego przez nie postępowania.

4. Dane osobowe, o których jest mowa w pkt. 2., podają Państwo na podstawie ustawy o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz.U. 2004 r., nr 256., poz. 2572.) oraz jej rozporządzeń wykonawczych. Inne dane podawane są dobrowolnie.

5. Każdy z Państwa ma prawo dostępu do danych osobowych swoich i swojego dziecka i możliwości dokonania w nich stosownych zmian.

Dyrektor XVIII LO im. J.Śniadeckiego w Łodzi w Łodzi