• Szkoła ludzi z pasją...

Gazetka szkolna Flash

Gazetka Szkolna "FLASH" - magazyn reporterski XVIII LO.

XVIII Liceum Ogólnokształcące

Gazetka szkolna „FLASH” powstała w 2007 roku. Redaktorem naczelnym został uczeń klasy 2a – Ireneusz Ledzion, a opiekunem p. Iwona Birecka (nauczyciel fizyki i matematyki). Do tego zespołu dołączyła wkrótce p. Agnieszka Melerska (nauczyciel j. polskiego i j. angielskiego). Pierwszy egzemplarz miał 20 stron, był w formacie A4 i był czarno-biały.

Od 2011 roku „FLASH bierze udział w projekcie Junior Media – od tego czasu gazetka zmieniła format na A3, ma cztery strony i jest pisana na szablonach Dziennika Łódzkiego lub Expressu Ilustrowanego. Gazetkę wielokrotnie (17 razy) wyróżniono przez profesjonalnych dziennikarzy (15) i internautów (2). Dostrzegła to Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi i poprosiła o prenumeratę naszego FLASH’a.

Jeśli chcesz zostać dziennikarzem, reporterem... Jeśli chcesz dzielić się swoimi pasjami... Jeśli chcesz zwrócić uwagę na problem... Przyjdź do Nas i zostań redaktorem FLASH-a! Zapraszamy!!!

Gazetka FLASH online - kliknij

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.juniormedia.pl/redakcje/panel/flash

Adres:

XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Jędrzeja Śniadeckiego
ul. Perla 11
94-203 Łódź
tel./fax: 42 633 93 23

E-mail:

sekretariat@liceum18lodz.pl

Kontakt do IOD: kontakt@secretum.eu

Biuletyn Informacji Publicznej :