Gazetka szkolna Flash

Gazetka Szkolna "FLASH" - magazyn reporterski XVIII LO.

XVIII Liceum Ogólnokształcące

Gazetka szkolna „FLASH” powstała w 2007 roku. Redaktorem naczelnym został uczeń klasy 2a – Ireneusz Ledzion, a opiekunem p. Iwona Birecka (nauczyciel fizyki i matematyki). Do tego zespołu dołączyła wkrótce p. Agnieszka Melerska (nauczyciel j. polskiego i j. angielskiego). Pierwszy egzemplarz miał 20 stron, był w formacie A4 i był czarno-biały.

Od 2011 roku „FLASH bierze udział w projekcie Junior Media – od tego czasu gazetka zmieniła format na A3, ma cztery strony i jest pisana na szablonach Dziennika Łódzkiego lub Expressu Ilustrowanego. Gazetkę wielokrotnie (17 razy) wyróżniono przez profesjonalnych dziennikarzy (15) i internautów (2). Dostrzegła to Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi i poprosiła o prenumeratę naszego FLASH’a.

Jeśli chcesz zostać dziennikarzem, reporterem... Jeśli chcesz dzielić się swoimi pasjami... Jeśli chcesz zwrócić uwagę na problem... Przyjdź do Nas i zostań redaktorem FLASH-a! Zapraszamy!!!

Gazetka FLASH online - kliknij