Poniżej przedstawiamy ofertę klas pierwszych dla uczniów kończących 8-letnią szkołę podstawową

KLASA 1AP

PROFIL: Program policyjno - prawny

OBOWIĄZKOWY MUNDUR

• język polski

• geografia

• język niemiecki

Drugi język do wyboru (2 godziny w tygodniu)

• język rosyjski

• Dodatkowe 4  punkty w rekrutacji do Policji.

• Program opracowany przez Komendę Główną Policji we współpracy z KMP w Łodzi.

• W ramach programu zajęcia z bezpieczeństwa  wewnętrznego i edukacji prawnej, podstawy musztry i samoobrony, spotkania ze środowiskiem prawniczym itp.

Uczniowie tej klasy będą przygotowywani do matury na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, geografii i wybranego języka obcego.

Klasa stworzona także z myślą o osobach zainteresowanych studiowaniem na kierunkach humanistycznych, artystycznych oraz wybierających prawo, psychologię, socjologię, dziennikarstwo, międzynarodowe stosunki polityczne, europeistykę, politologię, a także architekturę, biologię, geografię i wiele pokrewnych.

Uczniowie tej klasy maja także dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół policyjnych.

KLASA 1BP

PROFIL: biologiczno - chemiczny

• biologia

• chemia

• język niemiecki

Drugi język do wyboru ( 2 godziny w tygodniu)

• Patronat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

• Wykłady na Uniwersytecie Medycznym

• Zajęcia laboratoryjne

Klasa ta przygotowuje do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii oraz wybranego języka obcego.

Umożliwia podjęcie studiów na kierunkach : medycyna, farmacja, stomatologia, weterynaria, ochrona środowiska, fizjoterapia, biotechnologia, biochemia, biofizyka i inne pokrewne.

Klasa objęta jest patronatem Uniwersytetu Medycznego.

KLASA 1CP

PROFIL: językowy

• język polski

• język angielski / język niemiecki

Język wiodący (3 godziny w tygodniu)

• język angielski / język niemiecki

Drugi język  (2 godziny w tygodniu)

• język angielski

Uczniowie tej klasy będą przygotowywani do matury na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, języka angielskiego lub języka niemieckiego.

Klasa stworzona z myślą o osobach zainteresowanych studiowaniem na kierunkach prawo i administracja, politologia,socjologia, psychologia, dziennikarstwo,filologie, lingwistyka dla biznesu,pedagogika, historia archeologia, etnologia, stosunki międzynarodowe i inne pokrewne.

KLASA 1DP

PROFIL: Innowacja programowa: geografia ekonomiczna i turystyczna

• geografia

• matematyka

• język niemiecki

Drugi język do wyboru (2 godziny w tygodniu)

• język rosyjski

Uczniowie tej klasy będą przygotowywani do matury na poziomie rozszerzonym z matematyki, geografii i wybranego języka obcego.

Klasa stworzona także z myślą o osobach zainteresowanych studiowaniem na kierunkach technicznych oraz międzynarodowe stosunki polityczne, europeistykę, politologię, a także architekturę, biologię, geografię i wiele pokrewnych.

KLASA 1EP

PROFIL:  program wojskowy

OBOWIĄZKOWY MUNDUR

• matematyka

• język angielski

Język wiodący (3 godziny w tygodniu)

• język angielski

Drugi język do wyboru ( 2 godziny w tygodniu)

• Patronat MON

• Program dla certyfikowanych Pionów Wojskowych,

• Zajęcia praktyczne na poligonie w Leźnicy Wielkiej,

• Obóz wojskowy

• Podstawy musztry i samoobrony,

• Pierwszeństwo w naborze do WOT i szkół wojskowych

Klasa ta przygotowuje do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki i języka angielskiego.

Umożliwia podjęcie studiów na kierunkach na Akademiach  Wojskowych, a także na kierunkach politechnicznych i inne pokrewne.